Claude er blevet en af de mest interessante AI-assistenter på markedet
Til denne Tech à la Carte-servering får du en praktisk introduktion til, hvad Claude kan, hvor AI-assistenten skiller sig ud, og hvordan du kan bruge Claude til alt fra kreativ tekstproduktion, programmering og analyse til idéudvikling og research.
Gennem konkrete eksempler og demonstrationer får du inspiration til, hvordan Claude kan effektivisere dine arbejdsopgaver og skabe værdi i din virksomhed – uanset om du er ny i AI eller allerede bruger værktøjerne i hverdagen.
Oplægsholder
Jesper Noer har testet og brugt et hav af AI-værktøjer og har udviklet skræddersyede AI-løsninger og chatbots for virksomheder og NGO’er i Danmark og i udlandet.
Jesper er indehaver af virksomheden NOERPOL, hvor han kombinerer kreative håndværk som fotografering, videoproduktion og hjemmesideudvikling med kunstig intelligens. Jesper er en glødende AI-entusiast, men har samtidig øje for de mange udfordringer, som følger i kølvandet på udviklingen inden for kunstig intelligens.
Tech à la Carte
Tech à la Cartes menukort præsenterer smagsprøver på forskellige tech-emner for nybegyndere. Du sammensætter selv lige præcis den menu, der passer til dig og din virksomhed.
Alle serveringerne er tilsat en god portion netværk, sparring, faglig viden samt en lang række praktiske fif. Tech à la Carte er for dig der er nysgerrig og gerne vil have en grundig introduktion med konkrete eksempler og forklaringer som man ikke behøver en tech-ordbog for at forstå.